22 Eylül 2019 Pazar
Anasayfa > BÖLGE > Ardahan'da Çıldır Gölü Toplantısı
Ardahan'da Çıldır Gölü Toplantısı

Ardahan'da Çıldır Gölü Toplantısı

20.02.2019 13:05 12 14 16 18 yazdır
Kars Valisi Türker Öksüz ve Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında, Ardahan ile Kars ili Sulak Alan Komisyonu üyelerinin katılımlarıyla “Mahalli Sulak Alan Komisyonu” toplantısı düzenlendi.

Kars Güncel-Çıldır Gölü gündemiyle düzenlenen toplantıda, Çıldır Gölü sulak alanında ekosistemin olumsuz etkilenmesine yol açan etkenler ve bunlara ilişkin çözüm önerilerinin yanı sıra, gölde su seviyesinin düşmesiyle ilgili komisyon üyelerinin görüş ve talepleri değerlendirildi.

Çeşitli sunumların yapıldığı toplantıda konuşan  Kars Valisi Türker Öksüz, Çıldır Gölü’nde ekosistemi bozan olumsuzlukların bertaraf edilmesi, ikili koordinasyonun sağlanması, alınacak önlemlerin ve çalışma alanlarının belirlenmesi amacıyla toplantının gerçekleştirildiğini belirterek, Çıldır gölünün korunmasının önemine dikkat çekti.
 
Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ise; “Çıldır gölüne kıyısı olan iki ilin yetkilileriyle birlikte, gölümüzün gerek korunması ve gerekse turizm potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Çıldır gölünün ekosistemiyle ilgili sorunlar yaşanıyor. Bugün burada yaptığımız ikili toplantının,bölge için önemli bir doğal ve ekonomik değere de sahip olan gölün ekosistemine olumlu katkıları olacağını değerlendiriyoruz. Ayrıca bölge halkının da gölden olabildiğince yararlanmaları konusunda neler yapılabilir, onu da detaylı olarak ele alacağız. Toplantıda alınacak olan kararların uygulanması noktasında katkı sağlayacak olan Kars Valimize ve komisyon üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Toplantıda Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından sunumlar gerçekleştirildi.
 
Alınan kararlar sonucu iki tarafın birlikte oluşturduğu komisyon çalışmalarına başladı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri