16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > KARS > Dr. Ahmet Recep Tekcan AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı Oldu

Dr. Ahmet Recep Tekcan AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı Oldu

01.05.2018 16:03 12 14 16 18 yazdır
Karslı başarılı bürokrat Dr. Ahmet Recep Tekcan 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerine katılmak için AK Parti Kars İl Başkanlığı'na gelerek aday adaylığını açıkladı.
Dr. Ahmet Recep Tekcan AK Parti Kars Milletvekili Aday Adayı Oldu

Kars Güncel-Karslı başarılı bürokrat Dr. Ahmet Recep Tekcan 24 Haziran Milletvekilliği seçimlerine katılmak için AK Parti Kars İl Başkanlığı'na gelerek aday adaylığını açıkladı

Dr. Ahmet Recep Tekcan ve beraberindeki kalabalık grupla Kars AK Parti İl Başkanlığı'na gelenleri il Başkanı Adem Çalkın karşıladı.

Karşılamanın ardında 24 Haziran seçimleri için aday adaylığı başvurusunu yapan Dr. Ahmet Recep Tekcan yaptığı konuşmasında; Kars'ta doğdum, büyüdüm, öğrenim ihtisasımı tamamlamak üzere bir çok farklı illerde bulundum. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde görevde bulunduğum 23 yılda başkanımızın emirleri ile Kars'a ve Karslılara hizmet etmeye çalıştım. Elimden geldiğince insanlarımıza hizmet etmeye çalıştım. Ankara'nın en gözde yeri Altınpark içerisinde Kars Evi yapıyoruz, bitmek üzere, orada bulunan hemşerilerimizin toplanacağı birlik ve beraberlik içerisinde olabilmeleri için. Karsa hizmet etmek için varız. Bu hizmeti taçlandırmak ve daha güzel hizmetlere imza atabilmek için milletvekili aday adayı olarak huzurunuza geldik. Teşkilatlardan gelen bir kardeşinizim, sayın başkanımız ve partimiz tensip görürse bu göreve talibim. İnşallah hep beraber komutanımızla birlikte öncelikle Reisimizi 2. tura kalmadan fitneye fesada mahal vermeden Başkan yapacağız. Bu aynı zamanda bizim insanı, imani ve itikadi borcumuzda aynı zamanda , bu dava kutlu bir davadır, bu dava Türkiye Cumhuriyeti'nin milli şahlanışının davasıdır. Türkiye'den başka islamın bayrağını taşıyacak ülke yoktur. Bu islamın davasıdır, Türkün veya başka birisinin davası değil. İslam Aleminin şuan ki durumda tek Lideri Türkiyedir, Recep Tayyip Erdoğan'dır, bizlere düşen görevde , öncelikli hedefimizde Reisimizide bu ülkenin başına yeniden Başkan yaptırmak. İnşallah yeni sistemimizde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ilk başkan olarak göreceğiz. İl Başkanımız Adem Çalkın bizlere ne emrederse gece gündüz çalışacağız, dağ taş demeden çalışacağız. Gayret bizden muvaffakiyet Allah'tan. Bütün arkadaşlarımza kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın." dedi.

Haberin Videosu


Dr. Ahmet Recep Tekcan Kimdir?

1960 yılında Kars’ta doğdu. Annesi Karslı, babası Erzurum kökenlidir. İlk öğrenimini Kars’ta, orta öğrenimini  Ankara’da tamamladım. M.ܒinde iki yıllık Yabancı Diller Enstitüsü’nü 1981 yılında bitirdim. Daha sonra aynı okulda Basın Yayın Fakültesi’nde okudum. Ardından Ankara Üniversitesi İ.F’den 1986-87 yılında mezun oldum. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Genel Türk Tarihi Bölümü’nde Yüksek Lisansını yaptım Kerkük şehri üzerine yazdığım kitapla tamamlayarak yaptım. Arkasından  aynı bölümde doktora öğrenciliğine başladım, halen Gazi Üniversitesi’nde doktora yapıyorum. Doktora tezimde Osmanlı da Şehir ve Muhtesiplik’dir.

1988-1990 Öğretmenlik, 1990-1995 Devlet Lisan Okulu’nda Müdür Yardımcılığı, 1995-1999 Devlet Personel Daire Başkanlığı’nda Yabancı Diller Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Başbakanlık Müşavirliği ile Parlamenter Danışmanlığı görevlerinde bulundum. 1999 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Kültür Dairesi Başkanlığı görevine atandım. 2002 yılında APK Daire Başkanlığı’na  daha sonra Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı görevine getirildim. Buz Sporları Federasyonu, Masa Tenisi Federasyonu, Ankara Yenimahalleliler Derneği, Ankara Tarihi Kent Merkezi, Kültür Varlıkları Onarma, Yaşatma, Koruma, Güzelleştirme Derneği ve TÜRKSAV  Yönetim Kurulu Üyesiyim. Ayrıca, İstanbul Sanatçılar Derneği, GESAM, Yazarlar Birliği, RTGD, Ankara Kulübü gibi sivil toplum örgütlerinin aktif üyesiyim. TODAI’de dört ay eğitim alarak Profesyonel Turist Rehberi Kokart’ına sahip oldum, İşletmelerde döner sermaye uzmanlığı kursu, İngiltere’de Solent Language Center’de İngilizce kursu, İnsan Kaynakları ve İstihdam Kursu, G.Ü. Halkla İlişkiler Uzmanlığı Kursu aldım  

BAŞARI VE ÖDÜLLERİ

2000 Yılı Başkent Grubu Ankara’ya en iyi hizmet edenler ödülü, 2000 Yılı Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği ödülü, 2000 Yılı TÜRKSOY Türk Dünyası Hizmet ödülü, 2001 Yılı Türkmen Cephesi Türkmenlere Hizmet Ödülü,  2001 Yılı TÜRKSAV Türk Dünyası Ödülü, 2001 Yılı Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ödülü, 2001 Yılı KANÇODER ( Kanserli Çocuklara Yardım Derneği ) ödülü, 2001 Yılı Ankara Hemşehri Dernekleri Kültür ödülü, 2001 Yılı Yazarlar Birliği Türk diline katkı ödülü, 2001 Yılı Afrika Ülkeleri Kültür ödülü , 2002 Yılı Mahalli İdare Gazetesi Yılın en Başarılı Yerel Bürokratı ödülü 2003 yılı Birleşmiş Milletler İnsan Haklarına katkı onur ödülüne layık görüldüm. İyi derecede Arapça ve İngilizce, Azerice, Orta Derecede Rusca ve Uygurca biliyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri