25 Nisan 2019 Perşembe
Anasayfa > EKONOMİ > İŞKUR Üniversite Mezunlarına Mesleki Deneyim Kazandırıyor
İŞKUR Üniversite Mezunlarına Mesleki Deneyim Kazandırıyor

İŞKUR Üniversite Mezunlarına Mesleki Deneyim Kazandırıyor

18.10.2018 22:03 12 14 16 18 yazdır
İşe İlk Adım Projesi kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençler işbaşı eğitim programına alınarak mesleki deneyim kazanmaları sağlanıyor.

Kars Güncel-Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), genç işsizliği ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği “İşe İlk Adım Projesi” ile üniversite mezunlarına mesleki deneyim kazandırıyor ve istihdam edilmelerini sağlıyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan “100 Günlük Eylem Planı” kapsamında hayata geçirilen “İşe İlk Adım Projesi” kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençler işbaşı eğitim programına alınarak mesleki deneyim kazanmaları sağlanıyor.

“Üniversite Mezunu Gençleri İşe Alan İşverenlere Ücret Desteği Sağlanacak”

İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere zorunlu istihdam sürecinde net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında İŞKUR tarafından destek sağlanacak.  Bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca İŞKUR tarafından karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerin işbaşı eğitim programından sonra uzun süreli istihdamı sağlanmış olacaktır.

İŞKUR tarafından işverenlere verilen teşvikler istihdamın artırılması amacıyla önemli fırsatlar sağlamaktadır. Kurumumuz İş ve Meslek Danışmanları ilimizde işverenlerimize “İşe İlk Adım Projesini“ anlatmak için saha çalışmalarına başlamıştır.

Proje kapsamında ülke genelinde 5 bin genç yararlandırılacaktır. İlimize bu proje kapsamında ayrılan kontenjan sayımız 13’tür. Ayrıntılı bilgi için ve projeden yararlanmak isteyen işverenlerimizin İl Müdürlüğümüze zaman kaybetmeden bizzat başvurması gerekmektedir.

Kamu Oyuna Saygıyla Duyurulur

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri