23 Temmuz 2018 Pazartesi
Anasayfa > EĞITIM > Kafkas Üniversitesi Yenileme Çalışmalarına Başladı

Kafkas Üniversitesi Yenileme Çalışmalarına Başladı

03.10.2017 16:12 12 14 16 18 yazdır
Kafkas Üniversitesi nizamiye girişini yenileme çalışmalarına başladı.
Kafkas Üniversitesi Yenileme Çalışmalarına Başladı

Kars Güncel-Kars'ta 11 Temmuz 1992 tarihinde kurularak eğitim anlamında Kars'ta ve bölgede önemli bir yere 5 ayrı yerleşkede 11 Fakülte, 3 Yüksekokul, 9 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuarı, 3 Enstitü, 18 Araştırma Merkezi olmak üzere toplam 45 akademik birime, 872 öğretim elemanına ve yaklaşık 20.000 öğrenci kapasitesine sahip Kafkas Üniversitesi yerleşkesine giriş ve çıkış yapılan nizamiye'yi modern hale getirmek için çalışmalara başladı.

Üniversite'nin ana giriş nizamiyesi eski ve çirkin görüntüsü ve gelişmekte olan yapısıyla birlikte oluşan talebe karşılık veremediğinden dolayı yıkılarak, yerine yeni ve göze hitap edecek şekilde sanatsal bir nizamiye inşaatı yapımına başlanıldı.

Yeni yapılacak nizamiye ile Kafkas Üniversitesi yerleşkesinde bulunan eğitim öğretim binalarına ve Kafkas Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne  giriş çıkışlar bir birinden ayrılacağı, hemde yaya giriş çıkışları kayıt altına alınarak kontrol sağlanacağı edinilen bilgiler arasında.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri