25 Ağustos 2019 Pazar
Anasayfa > KARS > Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e Açık Sorular!

Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e Açık Sorular!

02.05.2019 13:05 12 14 16 18 yazdır
Kars Belediyesinde çalışan 700'e yakın işçinin istifalarının istendiği yankıları sürürken Kars Kamuoyu adına Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e yazılı olarak cevap vermesi için bu soruları yöneltiyoruz.
Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e Açık Sorular!

Kars Güncel- Kars'ta 31 Mart yerel seçimleri ardından Kars Belediye Başkanı Seçilen Ayhan Bilgen'in geçtiğimiz günlerde belediyede çalışan 700'e yakın işçinin istifalarının istendiği yönünde iddiaların yankıları sürüyor.

Bizlerde Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'e kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına sorduğumuz soruları yazılı olarak cevaplandırılmasını istiyoruz.
Bakalım Çiçeği burnunda Başkan sorduğumuz sorulara kulak mı tıkayacak yoksa soruları tek tek cevaplayacak mı?

Kars Kamuoyu şimdiden şu soruları yönelterek sormaya başladı bile!

1- Seçim çalışmaları süresince "Belediyede tespit ettiğiniz 250 bankamatik işçisi var" diye söylüyordunuz. Madem tespit ettiniz neden sadece o bankamatik çalışanlarını işten çıkartmıyorsunuz?

2- Belediyeye ait borç miktarlarını neden kalem kalem yayınlamıyorsunuz?

3- Hangi firma ve şahıs Belediyeden ne kadar alacaklıdır?

4- Başkan seçilmeden önce tüm bu borçları ve personelleri bilip, üstesinden geleceğiz derken, şimdi neden şirketin bahane ederek personel çıkartma yoluna gidiyorsunuz?

5- Belediye çalışanlarından toplanan dilekçeler neden evrak kayıt sistemiyle, sayı numarası verilerek değil de elden teslim alınıyor?

6- BİT ve KİT'ler kar amacıyla kurulmuş şirketler olmamasına rağmen, kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlardır ve bunlarda kar- zarar güdülmez. Örnek olarak Türkiye Genelinde HALK EKMEK fabrikaları piyasasının çok altında fiyatta satış yaparak "sözde zarar" etmektedirler. Veya normal dolmuş ücretlerinin altında bir fiyatta Belediye araçları hizmet vermektedir. O halde bu mantıkla yola çıkılacaksa Belediye zarar etmektedir ve kapatılmalı mıdır?

7-Şirketin feshi ile ilgili olarak noter veya sendika yetkilileriyle ve hangi sendikalarla herhangi bir görüş alışverişinde bulundunuz mu? 

8- İşçiler verdikleri dilekçelerde sizin kendilerine örnek olarak sunduğunuz dilekçelerin dışında da dilekçe verebilirler mi? Ve "diğer haklarımdan feragat ediyorum" ibaresini yazmak zorundamıdırlar? 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri