19 Mart 2019 Salı
Anasayfa > KARS > Kars Lojistik Merkezi'ne Havadan İnceleme

Kars Lojistik Merkezi'ne Havadan İnceleme

13.06.2018 16:07 12 14 16 18 yazdır
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Kars için büyük öneme sahip olan ve tamamlandığında büyük bir ekonomik katkı sağlayacak olan Kars Lojistik Merkezi çalışmalarını havadan inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kars Lojistik Merkezi'ne Havadan İnceleme
Kars Güncel- Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Kars için büyük öneme sahip olan ve tamamlandığında büyük bir ekonomik katkı sağlayacak olan Kars Lojistik Merkezi çalışmalarını havadan inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Lojistik Merkezi ile Karakurt-Erzurum yolunu havadan inceledi.
Bakan Arslan, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Kars'ta, helikopter ile Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu pojesi için büyük öneme sahip olan Kars Lojistik Merkezini havadan inceleyerek bilgi aldı. Daha sonra Karakurt-Erzurum Karayolunu da havadan inceleyen Bakan Arslan, yol çalışması viyadükler hakkında bilgi aldı.
İnceleme sonrasında yaptığı açıklamada Bakan Arslan ;Yeni Erzurum-Kağızman-Iğdır bağlantılı Nahçıvan yolu için , çift şeritli bölünmüş yolun 3 bölümden oluştuğunu, Erzurum-Karakurt, Karakurt-Kağızman ve Kağızman-Iğdır karayolu güzergahında bulunacak köprüleri, kavşak ve geçitleri ile bölgenin örnek projeleri arasında yer alacağını kaydetti.
Bakan Arslan, "Amacımız Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ulaşımın bölünmüş yollar ile sağlanması. Edirne’den Kars’a, Iğdır’a, Nahçıvan’a gidecek yolcularımızın bu konfor ile seyahatini sağlıyor olacağız. Erzurum-Karakurt-Kağızman-Iğdır bölünmüş yol çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Bu yollar ile ulaşımı kolaylaştırarak bölgenin ekonomisine büyük katkı sunacağız" dedi.
Çalışkanlığıyla Kars'ın gelişmesinde, rahat erişilmesinde büyük pay sahibi Ahmet Arslan, büyük projelerin Kars'a kazandırılmasında yoğun çaba sarfediyor. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri