19 Mart 2019 Salı
Anasayfa > EĞITIM > Kars'ta 708 Kişiye Okur Yazarlık Sertifikası Verildi

Kars'ta 708 Kişiye Okur Yazarlık Sertifikası Verildi

15.05.2018 15:45 12 14 16 18 yazdır
Kars'ta 71 kursta toplam 708 kişi okur yazarlık kursuna giderek, okur yazarlık sertifikası almaya hak kazandı. Hak kazananlara sertifikaları Vali Rahmi Doğan ve eşi tarafından verildi.
Kars'ta 708 Kişiye Okur Yazarlık Sertifikası Verildi
Kars Güncel- Kars'ta 71 kursta toplam 708 kişi okur yazarlık kursuna giderek, okur yazarlık sertifikası almaya hak kazandı. Hak kazananlara sertifikaları Vali Rahmi Doğan ve eşi tarafından verildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerinin himayelerinde ülke genelinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında, ilimizde açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika dağıtım programı düzenlendi.
 
Halitpaşa İlkokulunda düzenlenen programa; Vali Rahmi Doğan eşi Gülden Gülüzar Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, daire amirleri ve 18 kursiyer katıldı.
 
Programda okuma yazma öğrenen kursiyerlerin heyecanına ortak Vali Doğan ve eşi, başarılarından dolayı kursiyerleri tebrik ederek, onlarla bir süre sohbette bulunmasının ardından daha sonra Okur Yazarlık Belgesi alamaya hak kazanan kursiyerlere sertifikalarını takdim ettiler.
 
Program sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Kars Valisi Rahmi Doğan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendilerinin himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında ilimizde düzenlenen kurslara yoğun bir katılım olduğunu belirterek, ilk etapta il merkezinde 708 kursiyerin sertifika alamaya hak kazandığını söyledi. Okuma yazma oranını artırmak adına projenin önemine vurgu yapan Sayın Valimiz konuşmasında proje kapsamında kursiyerlere yardımcı olan öğretmenlere ve diğer ilgililere teşekkürlerini iletti.
 
İlimiz merkezinde açılan 71 kursta toplam 708 kursiyer eğitimlerini tamamlayarak, Okur Yazarlık Belgesi alamaya hak kazanmıştır. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri