22 Kasım 2019 Cuma
Anasayfa > SİYASET > Kars'ta AK Parti, MHP, CHP Sus Pus Oldu!

Kars'ta AK Parti, MHP, CHP Sus Pus Oldu!

02.05.2019 13:38 12 14 16 18 yazdır
Kars Belediyesi'nde 700'e yakın çalışan işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayken Kars'taki siyasi partilerden konu için bir açıklama gelmemesi ise dikkatlerden kaçmadı.
Kars'ta AK Parti, MHP, CHP Sus Pus Oldu!
Kars Güncel- Kars Belediye'sinde şirketin iflası bahane edilerek 700'e yakın işçinin istifasının istenmesinin ve yeni bir dilekçeyle "özlük haklarından feragat edilerek" bir dilekçe verilme yönünde dayatmasının ardından Kars'taki diğer siyasi partiler olan AK Parti, MHP, CHP'den konu hakkında  hiç bir resmi açıklama yapılmaması ve AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın'ın, MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel'in, CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras'ın adeta konuya duyarsız kalıp sus pus olmaları ise resmen şehirde siyasi irade sahipleri neden susuyor sorularını akıllara getirdi. Öte yandan Kars'taki tüm gelişmelere her önemli günde ve özel günlerde mesaj yarışına girenlerin kamuyounun gündemini meşgul eden bu denli önemli bir konuda susması ise dikkatlerden kaçmıyor.

Öte yandan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapmakla yetindi. Diğer parti il başkanları ise tek bir olumlu yada olumsuz bir mesaj dahi yazmaya tenezzül etmediler bile...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜN NE DEMİŞTİ?:

Erdoğan'dan 1 Mayıs açıklaması: İnsanlarımızın aşıyla işiyle oynandığına dair üzücü haberler alıyoruz
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı 1 Mayıs açıklamasında, "31 Mart seçimlerinin ardından kimi belediyelerde sendika üyelerine veya işe giriş tarihine bakılarak ayrımcılık yapıldığına, hatta insanlarımızın aşıyla işiyle oynandığına dair üzücü haberler alıyoruz." dedi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri