25 Ağustos 2019 Pazar
Anasayfa > EĞITIM > Kars'ta Halk Kütüphanesi Açılışı Yapıldı

Kars'ta Halk Kütüphanesi Açılışı Yapıldı

02.05.2019 22:06 12 14 16 18 yazdır
Karsın Arpaçay İlçesinde Halk Kütüphanesinin açılışı yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.
Kars'ta Halk Kütüphanesi Açılışı Yapıldı
Kars Güncel- Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene; Kars Valisi Türker Öksüz ve Arpaçay Kaymakamı Abdil Koç ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiir okundu ve halk oyunları gösterisi sunuldu.
 
Arpaçay İlçe Halk Kütüphanesinin açılışında konuşma yaparak okumanın ve kütüphanelerin eğitim ve öğretimdeki önemine dikkat çeken Vali Türker Öksüz, kütüphanenin Arpaçay ilçemize hayırlı olmasını dileyerek, kütüphanenin ilçeye kazandırılmasında katkıları bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığına, DAP İdaresine, Arpaçay Kaymakamlığına ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 
 
Vali Öksüz; “ bilgi toplumu sürecini yaşadığımız bu dönemde kitaplara verilen önemin farkında olmalıyız. Okuma ve kitap yaşamdır, yaşama renk veren yegane eserlerdir. Kitapları muhafaza eden bu kütüphaneleri oluşturmak, kütüphanelerin yapımına katkı göstermek bütün insanlığa,  ilimizin ve ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına, gelişmesine, eğitimine de hizmet etmektir. Gelişmiş ülkelerde kütüphaneler, şehrin en güzel yerinde, en güzel binalarda hizmet vermektedir. Bu da kütüphanelerin ne denli önemli olduğunun göstergelerindendir. Kabul etmek zorundayız ki ülkemizde okuma alışkanlığı ne yazık ki azdır. Gelişmek ülkelerle aynı seviyeye çıkmak istiyorsak okuma alışkanlığımızı artırmak zorundayız. İnşallah, öğrencilerimiz, gençlerimiz ve halkımız bu kütüphaneden düzenli olarak yararlanır. Eğer kütüphanemizden gereği gibi yararlanmazsak burası sadece bir bina olarak kalır. Umarım ki okullarımız, vatandaşlarımız diğer kurum ve kuruluşlarımız buradan verimli şekilde istifade eder.” şeklinde konuştu.
Açılışın ardından kütüphanede incelemelerde bulunan Kars Valisi Türker Öksüz, yetkililerden bilgi aldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri