19 Ağustos 2019 Pazartesi
Anasayfa > KARS > Kars'ta TOKİ 366 Konut İçin Temel Kazı Çalışmasına Başladı

Kars'ta TOKİ 366 Konut İçin Temel Kazı Çalışmasına Başladı

12.05.2019 23:05 12 14 16 18 yazdır
Kars Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 2 Etap, 366 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi, 6 Adet Setaltı Ortak Mekân, 1 Adet Cami ve Taziye Evi İnşaatları çalışmaları başladı.
Kars'ta TOKİ 366 Konut İçin Temel Kazı Çalışmasına Başladı

Kars Güncel-Konuyla ilgili TOKİ yetkililerinden yapılan açıklamada Kentsel dönüşüm projeleriyle bölgelerin yaşam kalitesini yükseltip şehirlere değer katan projeler üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kars Merkez ikinci etapta yapacağı kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesini gerçekleştirdiği ve evlerin yapım çalışmalarına 15 nisan tarihi itibarıyla başlanmış olduğu belirtildi.

Kars Merkez Atatürk ve Bayrampaşa mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşüm projesi kapsamında 366 konut inşa edilmek üzere temel kazı inşaa alanı kurulumu başlatıldı. ihale kapsamında ayrıca cami, taziye evi, ticaret merkezi ve çevre düzenlemesi yapılacak. Yatay mimari anlayışıyla yükseklikleri zemin+2 ve zemin+3 olacak konutların 91’i 2+1, 114’ü 3+1, 161’i ise 4+1 planda yapılacak.

Kentsel dönüşümde, gecekondu dönüşüm alanlarında toplumsal sorumluluk anlayışıyla çalışan TOKİ, hak sahibi vatandaşların mağdur olmaması için kira yardımı yapıyor.  Kars Merkez Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Kapsamında da 122 hak sahibine 550 kira yardımı yapılıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri