25 Mayıs 2020 Pazartesi
Anasayfa > KARS > Kars Valiliği Acil Durum Toplanma Alanlarını Açıkladı

Kars Valiliği Acil Durum Toplanma Alanlarını Açıkladı

14.10.2019 23:16 12 14 16 18 yazdır
2019 yılının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından afetlere hazırlık yılı olarak ilan edilmesinin ardından her ay bir afet konusu tema alınarak eğitim ve tanıtım çalışmaları kapsamında çeşitli faaliyetler yapılmakta.
Kars Valiliği Acil Durum Toplanma Alanlarını Açıkladı

Kars Güncel-Bu kapsamda 2019 Ekim ayının teması da  “Toplanma Alanları” olarak belirlendi.
Valilikten yapılan açıklamada, “Toplanma Alanları; afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği güvenli alanlardır. Bu kapsamda ilimizde barınma ve çadırkent alanlarının hazırlanmasına kadar vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde toplanması ve beklemesi için toplanma alanları belirlenmiştir. 

Kars ilimiz genelinde 20 adet belirlenen Toplanma Alanlarından, 10 tanesi şehir merkezinde, 2 adet Kağızman ilçesinde, 2 adet Sarıkamış ilçesinde, 2 adet selim ilçesinde, 1 adet susuz ilçesinde, 1 adet Akyaka ilçesinde, 1 adet Arpaçay ilesinde ve 1 adet Digor ilçesinde olmak üzere 10 adet toplanma alanı belirlenmiştir. Vatandaşımız kendilerine en yakın alanları öğrenmek için e- Devlet üzerinden Acil Toplanma Alanı sorgulaması ile bu alanlarına ulaşabilmektedir.” denildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri