26 Mayıs 2019 Pazar
Anasayfa > EĞITIM > Kars Valisi Türker Öksüz Okul Ziyaretlerinde Öğrencilerle Buluştu

Kars Valisi Türker Öksüz Okul Ziyaretlerinde Öğrencilerle Buluştu

27.02.2019 16:49 12 14 16 18 yazdır
Kars Valisi Türker Öksüz , Halitpaşa İlkokulu ve Yenişehir Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Kars Valisi Türker Öksüz Okul Ziyaretlerinde Öğrencilerle Buluştu

Kars Güncel-Kars Valisi Türker Öksüz , okul ziyaretleri kapsamında Halitpaşa İlkokulu ve Yenişehir Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Okul ziyaretlerinde kütüphane, oyun salonu ve etkinlik sınıflarını gezerek incelemelerde bulunan Vali Öksüz, sınıfları da dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti. İncelemelerinin ardından, öğretmenlerle de bir araya gelen Kars Valisi Türker Öksüz, Öğretmenlerin sorun ve isteklerini dinleyerek öğretmenliğin zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirtti ve çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Öğretmenlerden öğrencilerini, milli ve manevi değerlerine bağlı, temel insani değerleri benimsemiş, vatanına, milletine bağlı, insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmelerini isteyen Öksüz, eğitimin ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde hayati bir önem taşıdığına vurgu yaparak, eğitimde bütün ülkelerin artık yeni metotlar, değişik modeller bularak uluslararası rekabette bir adım öne geçmeye çalıştığını, ülkemizde de eğitimi bulunduğumuz noktadan daha ileriye taşımada çok önemli gayretler olduğunu belirtti. 

Vali Türker Öksüz: “Eğitimdeki mevcut durumumuz; yöneticiler olarak, öğretmenler olarak, veliler olarak hiçbirimizi tam olarak tatmin etmiyor. Bulunduğumuz durumdan daha ileriye girmek zorundayız. Hem Kars olarak hem de ülke olarak ileriye gitmek zorundayız. Daha gelişmiş, daha kalkınmış bir ülke olmak istiyorsak bunun en önemli şartlarından biri de milli eğitimde çağın şartlarını karşılamaktır. Öğrencilerimizi yetiştirirken, onları ülkesine bağlı, vatanına bağlı ama çağın değerlerine de ulaşmış, özgüveni olan, küreselleşen dünyada, yer türlü yeniliğe açık olan, araştırma ve geliştirmeye hâkim olabilen, yer türlü yeniliğe açık olan nesiller istiyoruz. Hepimiz tüm imkânlarımızı kullanarak çocuklarımızın başarılarını yükseltmeye çalışıyoruz. Kaliteli eğitim alsınlar istiyoruz. Kars olarak ülke genelinde yapılan sınavlarda belli başarı ölçütünü yakalamamız lazım. Öğrencilerimizin girdiği çeşitli sınavlardaki başarı sıralamamız ne yazıkki tatmin edici düzeyde değil. Bundan hepimiz sorumluyuz. Sizlere şunu söylemek istiyorum ki gelin hep birlikte bu kaderi değiştirelim. Eğitimin en önemli unsurlarından birisi de öğretmenlerdir. Okul yöneticisi ve öğretmenler, sorumlu oldukları okulların başarısı için, “herkes kendi evinin önünü süpürecek” mantığıyla hareket etmelidir. Okul sizin kalbinizde olmalı. Son on, on beş yıllık süreç içerisinde okullarımızın donanımı, fiziki imkânları, teknolojik imkânları arttı. Ama sonuçta bu sistemi işletecek olan sizlersiniz. Sizleri, Kars’ın eğitim durumunu yükseltmeye çağırıyorum. Hepimiz, görevimizin sorumluluğunun bilinci ile hareket edelim. Öğrencilerimizin kalbine, ruhuna dokunalım. Öğrencilerimizle, veliler ile birlikte yaşamayı bir alışkanlık haline getirelim. Başarıya giden bu yolda sizlerin de istekleri olacaktır. Yapılacak çalışmalar için eksikler ve ihtiyaçlar konusunda her zaman sizlerin yanındayız. Gayretimizi arttırmamız, hep birlikte bir sinerji yaratmamız lazım. Bu sinerjiyi yaratırsak başarılı olmamamız için bir neden yok. Bundan sonra hedefimiz, eğitimde Türkiye ortalamasının üstüne çıkmış, mümkünse ilk sıralarda kendisine yer bulmuş bir şehir olmalıdır.” şeklinde konuştu.”

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri