16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > KARS > Kars'a Yapılacak 5 Yıldızlı Şehir Hastanesi İçin İmzalar Atıldı

Kars'a Yapılacak 5 Yıldızlı Şehir Hastanesi İçin İmzalar Atıldı

26.07.2017 16:06 12 14 16 18 yazdır
Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kars'a 5 yıldızlı otel konforunda şehir hastanesi yapacakları müjdesini verirken, hastanenin yapılacağı alan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta tarafından Sağlık Bakanlığına devredildi.
Kars'a Yapılacak 5 Yıldızlı Şehir Hastanesi İçin İmzalar Atıldı
Kars Güncel- Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın 13 Nisan tarihindeki Kars ziyaretinde, dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından Kars halkına 5 Yıldızlı otel konforunda Şehir Hastanesi müjdesi vermişti.
Kars'a yapılacak olan şehir hastanesinin yapılacağı alan Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın yaptığı açıklamada Yenişehir Mahallesi İsmail Aytemiz Bulvarı üzerinde yapılacak hastanenin toplam 180 bin metrekare alana kurulacağını, bu alandaki Kars Belediyesine ait 110 bin metrekarelik alanın Kars Belediye Başkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına devredildiğini Kars halkıyla paylaştı. Başkan Karaçanta; "Şehrimizde sağlık alanında büyük bir katkı sağlayacak olan ve Sayın Bakanımızın dediği üzere 5 Yıldızlı otel konforunda yapılacak olan Şehir Hastanesi'nin ilimize ve bölgemize büyük katkı sağlayacağını, bu konuda büyük destekleri olan sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan'a şahsım ve Kars halkı adına şükranlarımı sunuyorum." şeklinde olurken, Sağlık Bakanlığına devredilen alanın değerinin 30 Milyon TL olduğunu belirtti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri