16 Ocak 2019 Çarşamba
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Karslı Yazar Mehmet Duman'ın Şiir Klibine Yoğun İlgi

Karslı Yazar Mehmet Duman'ın Şiir Klibine Yoğun İlgi

10.05.2018 23:56 12 14 16 18 yazdır
Yazar Duman’ın ‘’Tarifsiz Talihsiz Şehir’’ Şiir Klibi Sosyal Medyada Büyük İlgi Gördü!
Karslı Yazar Mehmet Duman'ın Şiir Klibine Yoğun İlgi
Kars Güncel- Gazeteci Yazar Mehmet Duman’ın kaleme almış olduğu  ‘’Tarifsiz Talihsiz Şehir’’ şiiri sosyal medyada büyük ilgi gördü. Yazar Duman’ın kendi sesiyle seslendirmiş olduğu şiirin klip çekimleri de ödüllü Yönetmen İbrahim Süleymanoğlu tarafından çekildi. 
Ani Ören Yeri’nin ıssızlığında çekilen klip, şiirin sözleriyle adeta büyüledi. Şehir ve insan yaşamı temalı olan ‘’Tarifsiz Talihsiz Şehir’’ şiiri geçmişe olan hüznü ve geleceğe olan özlemi aynı zamanda içinde ince sitemler taşıyor. 

Çekimleri tamamlandıktan sonra sosyal medyada yayınlanan ‘’Tarifsiz Talihsiz Şehir’’ şiir klibi kısa süre içerisinde izleyiciler tarafından övgü dolu yorumlar alırken birçok kişi tarafından da paylaşıldı. 
TARİFSİZ TALİHSİZ ŞEHİR!
Duyguları silinmiş bir şehrin tam ortasında düşünedururum. Koca tarihlerin kalan tortuları ile şehirde, harap ve bitkin hayallerin en sert soğuğunda varlığı ve yokluğu arar dururum.
Gönlün dur durak bilmez talepleri, yaşamış olduğumuz devrin ne zamanını ne de dönemini belirtiyor, üzerimizdeki görüntülerle...
Karanlığın dehlizlerinde aydınlığı ararken bu şehirde, saç telimizden ayak parmaklarımıza kadar zifire battığımızı kim söyleyebilir?
Şehrin aşktan ve huzurdan yoksun kısır döngüsü, en sığ inançlarla dünyadan uzak bir merkezde nefs ve nefesle çatışma yaşarken benliğinde, dünyanın varoluş sebebini kim ispatlayabilir?
O giden ruhlara söyleyin; bıraktığınız şehrin hürmetine, bu dünyada neler olup bittiğini, yağmurun, rüzgarın, toprağın, güneşin ve gökkuşağının hatırına bir söyleyin de yokluğumuzu bilelim...
Tarihin içinde yaşayan bir şehrin talihsiz düşüncelerine katlanmak, elbette gidenlerin bizlere güzelliğidir, 
En harbisinden!
Mehmet Duman

Haberin Videosu


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri