25 Ağustos 2019 Pazar
Anasayfa > EĞITIM > KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu Merkezi Asya Üniversiteler Birliği'ne Seçildi

KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu Merkezi Asya Üniversiteler Birliği'ne Seçildi

01.02.2019 21:51 12 14 16 18 yazdır
Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, 29 Nisan 2016 tarihinde kurulan ve 17 ülkeden 63 üniversitenin katılımıyla oluşanMerkezi Asya Üniversiteler Birliği'nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.
KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu Merkezi Asya Üniversiteler Birliği'ne Seçildi

Kars Güncel- Birlik çerçevesinde gerçekleştirilen ve düzenlenmesi planlanan faaliyetleri değerlendirmek üzere, 30 Ocak 2019 tarihinde Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sebahattin Balcı başkanlığında  yapılan online toplantıya KAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu’yu temsilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Engin Kılıç katıldı.

Bu çerçevede düzenlenen toplantıda; MAÜB Değişim Programı, MAÜB Öğrenci Konseyi, Temalı Yaz Okullarının düzenlenmesi, Lisansüstü eğitim de işbirliğinin sağlanması, “Merkezi Asya’yı Anlamak “ adlı bir ortak kredisiz dersin açılması, MAÜB’e üye üniversiteler arasında Spor oyunlarının düzenlenmesi ve 2. Genel Kurula ev sahipliği yapacak üniversitenin belirlenmesi gibi konular ele alındı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri