26 Şubat 2020 Çarşamba
Anasayfa > EKONOMİ > SERKA'dan İlim Yayma Cemiyeti Projelerine Mali Destek

SERKA'dan İlim Yayma Cemiyeti Projelerine Mali Destek

21.01.2020 11:43 12 14 16 18 yazdır
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi’nin, Serhat Kalkınma Ajansı’na sunduğu “Serhat Gençlik Merkezi” projesinin sözleşmesi imzalandı.
SERKA'dan İlim Yayma Cemiyeti Projelerine Mali Destek

Kars Güncel-Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’na, İlim Yayma Cemiyet Kars Şubesi “Serhat Gençlik Merkezi” projesiyle başvurdu. Mali destek almaya hak kazanan ‘Serhat Gençlik Merkezi’nin sözleşmesi SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven ile İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi Başkanı Ebubekir Keleş tarafından imzalandı.

Serhat Gençlik Merkezi’nde istihdam sağlamamın yanı sıra, değerler eğitimi ile güzel sanatlarla ilgili eğitimler verilecek, merkez bünyesinde oluşturulacak bilgisayar laboratuvarı, robotik atölyeleri ve sosyal donatı alanları açılacak. Yaklaşık 2 bin çocuğa ulaşmayı amaçlayan projenin hedef kitlesi de erken, orta çocukluk ile gençlik dönemlerinde bulunan 8-18 yaş aralığında öğrenim hayatına devam eden çocuklar olarak belirlendi. Proje kapsamında hat ve ebru sanatı, tezhip kursu ile bağlama, ney ve keman kursları açılacak. Proje kapsamında açılacak kurslara başvurularda, hedef kitle içerisindeki yaş aralığında bulunan başvuruculardan herhangi bir şart aranmayacak ancak Cemiyetin, İş-Kur ile ortak açacağı kurslarda İş-Kur’a kayıtlı olma zorunluluğu aranacak. Ajansın yüzde 90 oranında mali destek sağlayacağı projenin 18 ay devam etmesi hedefleniyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri